рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 8.1/10
(9 гласови)

Содржина

Витни Хјустон е музичка ѕвезда која собори највисоки рекорди во музичката индустрија - има продадено повеќе од двесте милиони плочи, освои седум награди Греми, а нејзините песни седумпати се најдоа на првата позиција на американските музички топ листи. Таа настапи и во неколку успешни филмови пред нејзината сјајна кариера да започне да ѝ создава лични проблеми. Интимен документарен филм, но и личен портрет на пејачката и на нејзините најблиски Филмот навлегува во нејзиниот живот подлабоко од скандалозните вести и информации во медиумите.
Режисерот Кевин Мекдоналд (добитник на Оскар) нè приближува до приказната за една од највлијателните легенди во музичкиот свет, со досега невидени снимки од зад сцената, ретки интервјуа и лични видеа.

Слики

ВитниВитниВитниВитниВитниВитниВитниВитниВитниВитниВитниВитниВитниВитниВитни

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Суприм НТМ (2021)

  image
  Франција, рани деведесетти. Како што ескалира насилството меѓу полицијата и младите во сиромашните населби, хип-хоп културата се шири како најдобро средство за...
 • American Ballet Theatre: A History (2015)

  image
  A documentary by award-winning film-maker Ric Burns that chronicles the rise of the American Ballet Theatre from its earliest days as a small, financially...
 • Боемска рапсодија (2018)

  image
  „Боемска рапсодија“ ги слави групата „Квин“, нејзината музика и нејзиниот неверојатен пејач Фреди Меркјури. Фреди им пркосеше на стереотипите и конвенциите за да...
 • САД против Били Холидеј (2021)

  image
  Овој филм ја следи Били Холидеј за време на нејзината кариера кога е таргетирана од Федералното биро за наркотици. На чело на оваа операција е црниот агент Џими...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.