СОДРЖИНА

Следејќи го подемот на кариерата на Арета Френклин од малечко дете кое пее во црковниот хор на татко ѝ, па до меѓународната слава, „Респект“ е впечатлива вистинска приказна за патувањето на музичката икона да го најде својот глас и да стане Кралица на соулот. Во филмот играат: добитничката на „Оскар“ Џенифер Хадсон како Арета Френклин, шесткратната добитничка на „Тони“ Одра Мекдоналд како нејзината мајка Барбара Френклин, добитникот на „Оскар“ Форест Витакер како нејзиниот татко Ц.Л. Френклин и Марлон Вајанс како нејзиниот сопруг Тед Вајт.

Слики

Респект

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Џеки (2016)

  денес
  image
  Биографска прича о Јацкие Кеннедy, удовици америчког председника Јохна Ф. Кеннедyја, након његовог убиства. Након убиства америчког председника Јохна Ф....
 • САД против Били Холидеј (2021)

  денес
  image
  Овој филм ја следи Били Холидеј за време на нејзината кариера кога е таргетирана од Федералното биро за наркотици. На чело на оваа операција е црниот агент Џими...
 • Светица Џуди (2018)

  денес
  image
  Радња филма прати Џуди Вуд, лосанѓелеску адвокатицу, која је успела да промени амерички закон о имигрантима и на тај начин спаси милионе жена. Након десет година...
 • Rise (2022)

  денес
  image
  Based on the real life story about the family that produced the first trio of brothers to become NBA champions in the history of the league.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.