poster

Подмолно: Последнииот клуч

Insidious: The Last Key (2018)

Xорор, Трилер, Mистерија | САД, Канада
Режисер: Adam Robitel


рејтинг: 5.7/10
Оценка на корисникот: 8.1/10
(12 гласови)

СОДРЖИНА

Во четвртото продолжение на серијалот, парапсихологот Елис Рејне (Лин Шеј) се соочува со своите најдлабоки проблеми кога се враќа во својот дом од детството каде што почнал ужасот.
Креативните умови зад оваа франшиза ви го носат најужасното поглавје на серијалот. Во овој филм, Лин Шеј ја репризира улогата на парапсихологот д-р Елис Рејне која се враќа во својот семеен дом за да се соочи со демоните што ја прогонувале уште од детството. Придружувана од своите двајца партнери, Спекс и Такер, Елис мора да навлезе подлабоко за да ја реши мистеријата и да го совлада својот најголем страв.

Слики

Подмолно: Последнииот клучПодмолно: Последнииот клучПодмолно: Последнииот клучПодмолно: Последнииот клучПодмолно: Последнииот клучПодмолно: Последнииот клучПодмолно: Последнииот клучПодмолно: Последнииот клучПодмолно: Последнииот клучПодмолно: Последнииот клучПодмолно: Последнииот клучПодмолно: Последнииот клучПодмолно: Последнииот клучПодмолно: Последнииот клучПодмолно: Последнииот клуч

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Поноќни воз смрти (2008)

  image
  Леон Кауфман је млади њујоршки фотограф жељан славе и брзе зараде. Он веќ годинама покушава да прогура своје фотографије, али до сада није имао веќег успеха....
 • Канал (2014)

  image
  Film archivist David (Rupert Evans) has been having a rough time lately, as he suspects that his wife Alice (Hannah Hoekstra) has been cheating on him with Alex...
 • Земи ми ја душата (2010)

  image
  Во Ривертон, постои легенда за сериски убиец кој се заколнал дека ќе се врати од мртвите за да ги погуби седумте деца родени на денот кога бил убиен. Шеснаесет...
 • Заклон (2010)

  image
  Др Кара Хардинг је посвец́ен психијатар, веома скептична када је у питању природа појединих прихолошких тегоба, нарочито поремец́ај вишеструке личности. Она...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.