poster

Куќата на злото

Crooked House (2017)

трилер, драма, криминалистички, мистерија | Обединетото Кралство, САД
Режисер: Gilles Paquet-Brenner

Оценка на корисникот: 7.3/10
(151 глас)

СОДРЖИНА

Во најизвртената приказна на Агата Кристи, сомнителните околности околу смртта на богат патријарх ги истражува Чарлс Хејворд (Макс Ајронс), шпион кој станал приватен детектив, и кој е повикан од неговата бивша љубовница да го фати убиецот на дедо ѝ пред Скотланд Јард да ги разоткрие нивните мрачни семејни тајни. На распространетиот имот, среде отровна атмосфера на горчина, незадоволство и љубомора во една навистина зла куќа, Хејворд наидува на три генерации од династијата, вклучувајќи ја и театарската актерка (Џилијан Андерсон), вдовицата на старецот 50 години помлада од него (Кристина Хендрикс), и семејниот матријарх Лејди Едит де Хавиленд (Глен Клоуз).

Слики

Куќата на злотоКуќата на злотоCapella FilmCapella FilmCapella FilmCapella FilmCapella FilmCapella FilmКуќата на злото

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мистерии на гаражната распродажба: Виновнa додека не биде прогласенa за невинa (2016)

  image
  Џенифер Шенон има око за антиквитети и ум за решавање тајни, а кога нејзината пријателка Сандра го затвора дуќанот со антиквитети, Џенифер добива право да го...
 • Мистерии на гаражната распродажба: Убиства од романи (2016)

  image
  Во дуќанот на Џенифер влегува човек кој бара достава до неговиот дом, а Џенифер се согласува. Кога доаѓа во неговиот стан кој е во распад, Џенифер го наоѓа мртов....
 • Мистериите на Хејли Дин: Убиствена казна (2019)

  image
  Кога штотуку ослободениот убиец кој претходно бил затворен со помош на Хејли Дин е убиен, а пријателката на Хејли, јавната обвинителка Паулина Д’Орацио е обвинета...
 • Оправдан сомнеж (2009)

  image
  Марк Хантер е респектиран адвокат кој зад себе има голем број случаи и е кандидат за гувернер на претстојните избори. Меѓутоа, кога младиот новинар ќе се...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.