Julian Fellowes

actor

Роденден: 1949

Актерот:

 1. 1. Petar i Pavao (1981), филм
  ...
  Nero
 2. ...
  Charles Bracebrige
 3. ...
  Nigel Jenkins
 4. ...
  D'Arcy
 5. 5. Штета (1992), филм
  ...
  Donald Lyndsay, MP
 6. ...
  Desmond Arding
 7. ...
  Colonel Dent
 8. ...
  Minister of Defence
 9. 10. REGENERACIJA (1997), филм
  ...
  Timmons
 10. ...
  Wajman
 11. ...
  Self

Режисер:

Сцеарист:

 1. ...
  (screenplay)
 2. ...
  (screenplay)
 3. ...
  (englishdialogue)
 4. ...
  (adaptation)
 5. 8. Турист (2010), филм
  ...
  (screenplay)
 6. ...
  (creator)
 7. 10. Титаник (2012), серија
 8. ...
  (screenplay)
 9. 12. Зла куќа (2017), филм
  ...
  (screenplay by)
 10. 13. The Chaperone (2018), филм
  ...
  (screenplay by)

Продуцент:

 1. ...
  associate producer

Автор:

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.