poster

Холограм за кралот

A Hologram for the King (2016)

Комедија, Драма, Pоманса | Обединетото Кралство, Франција, Германија, Мексико, САД
Режисер: Tom Tykwer
CineStar TV2 | 22.5.24 | 12:40

рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 7.8/10
(22 гласови)

Содржина

Снимен според истоимениот наградуван роман, филмот го следи патувањето на Алан Клеј на спротивниот крај на светот, далеку од неговите американски корени, во нов град во Саудиска Арабија. Додека се обидува да го зачува семејството и да се снајде во непознатиот свет, Алан неочекувано наоѓа љубов во убавата докторка. Трогателна приказна за моќта на љубовта.

Слики

Холограм за кралотХолограм за кралотХолограм за кралотХолограм за кралотХолограм за кралотХолограм за кралот

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Много буке ни око чега (1993)

  image
  Адаптација дела Вилијема Шекспира. Филм прича причу о два пара - задртог нежење Бенедика и заједљиве Беатрис, и младог Клаудија и невине Хере. Забавне препирке су...
 • Ден на мајката (2016)

  image
  „Денот на мајката“ е најновата комедија со ѕвездена актерска екипа, од режисерот Гери Маршал („Убава жена“, „Денот на вљубените“). Спојувајќи ги Џенифер Анистон,...
 • Судија Прист (1934)

  image
  Самопрокламовани "судија" Вилиам "Били" Прист из Кентакија, председава у судском предмету у коме се суди одметнику који је неправедно оптужен за убиство.
 • Елизабеттаун (2005)

  image
  Дру Бејлор (Орландо Блум), некогаш надежна ѕвезда на компанија за спортски обувки, штотуку е отпуштен поради огромен пропуст на дизајнот на патики и поради загуба...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.