poster

Облаци изнад Европе

Q Planes (1939)

комедија, драма, мистерија, трилер, воени | Обединетото Кралство
Режисер: Tim Whelan, Arthur B. Woods

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 7.3/10
(159 гласови)

СОДРЖИНА

Радња приказује како нестају прототипови британских напредних борбених авиона, односно истрагу коју у фабрици авиона спроводе британски војно-обавештајни истражитељи на челу са мајором Хаммондом (кога глуми Ралпх Рицхардсон). Главни лик, кога тумачи Лауренце Оливиер, је храбри пробни пилот Тонy МцВане који заводи истражитељеву сестру (коју глуми Валерие Хобсон) и који ќе водити завршни обрачун са шпијунима и саботерима.

Слики

Облаци изнад Европе

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Под дрвото (2017)

  image
  Кога комшиите ќе почнат да се жалат за дрвото во дворот кое фрла сенка преку нивниот трем, Инга и Болдвин започнуваат типична меѓусоседска расправа, која добива...
 • Совршен ден (2015)

  image
  Во 1995 година, некаде на Балканот, еден тим хуманитарци, предводен од Мамбруо, се справува со неочекувани кризи и со бирократијата во воената зона на...
 • Медитеран (1991)

  image
  За време Другог светског рата, осам италијанских војника је послато на удаљено грчко острво да би га штитили од напада. Убрзо након доласка на острво бивају...
 • Предавање (2007)

  image
  Кога хемискиот инженер роден во Египет исчезнува на рутински лет од Јужна Африка до Вашингтон, неговата сопруга Изабела започнува меѓународна потера по него.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.