poster

Лов на Марсупиламија

Sur la piste du Marsupilami (2012)

авантуристички, комедија, семејни | Франција, Белгија, Мексико
Режисер: Al Imran Niloy, Alain Chabat
CineStar TV2 | 29.7.22 | 10:45

рејтинг: 5.5/10
Оценка на корисникот: 6/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Када репортер Дан Ѓералдо (Алаин Цхабат) доѓе у Паломбију у лов на вест, није ни очекивао да ќе да добије неочекивано откриќе… Са својим досетљивим локалним водичем Паблитом (Јамел Деббоузе), Дан доживљава изненаѓење за изненаѓењем у току ове узбудљиве пустоловине која му пружа могуќност да свету донесе спектакуларне вести: Марсупилами, митска и несташна животиња, стварно постоји! И ви ќете да поверујете у длакаве репове!

Слики

Лов на МарсупиламијаЛов на МарсупиламијаЛов на МарсупиламијаЛов на МарсупиламијаЛов на МарсупиламијаЛов на МарсупиламијаЛов на МарсупиламијаЛов на МарсупиламијаЛов на МарсупиламијаЛов на МарсупиламијаЛов на МарсупиламијаЛов на Марсупиламија

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Интерстелар (2014)

  вторник
  image
  Во блиската иднина, Земјата е уништена од суша и глад, што предизвикува недостиг на храна и екстремни климатски промени. Кога човештвото се соочува со...
 • Народни херој Љиљан Видиќ (2015)

  вторник
  image
  Прва награда је наступ на свечаној вечери, пред самим Хитлером, где имају прилику да га ликвидирају и приведу Други светски рат крају.
 • Повик на дивината (2009)

  вторник
  image
  Десетгодишната Рајан (А. Гејд) живее во Бостон. Кога нејзините родители треба да патуваат во Европа, таа е испратена кај нејзиниот дедо во Монтана (К. Лојд)....
 • Ostwind 2 (2015)

  денес
  image
  Summer vacation. Mika is overjoyed to see Ostwind again. But then she discovers strange wounds on the belly of Ostwind, for which no one has an explanation. Yet...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.