poster

Приче из крипте: Демонски витез

Tales from the Crypt: Demon Knight (1995)

Режисер: Ernest R. Dickerson

рејтинг: 6.7/10
Оценка на корисникот: 7.7/10
(9 гласови)

СОДРЖИНА

Браyкер је човек који носи последњи од седам кључева, предмета који садрже Христову крв и који су раздељени широм планете како би спречили силе зла да их се домогну. Ако се домогну задњег кључа цели свемир ќе се наќи у хаосу и пропасти. Силе зла следе Браyкера све до градиќа у којем почиње битка за свемир и планету.

Слики

Приче из крипте: Демонски витезПриче из крипте: Демонски витезПриче из крипте: Демонски витезПриче из крипте: Демонски витезПриче из крипте: Демонски витезПриче из крипте: Демонски витез

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Сеништен возач: Духот на одмаздата (2011)

  image
  Николас Кејџ е повторно во улога на Џони Блејз. Во новата визија на режисерите Марк Невелдин и Брајан Тејлор, Џони уште се бори со своето проклетство на ѓаволски...
 • Сам во темнината 2 (2008)

  image
  Абнер Лунберг (Л.Хенриксен), поранешен ловец на вештерки, е присилен да се врати и да се бори против својот стар непријател, опасната вековна вештерка. Овој пат,...
 • Легија (2010)

  image
  Во овој акциски трилер со натприродни сили, режиран од Скот Чарлс Стјуарт, еден далечен американски ресторан станува неочекувано место на борба за опстанок на...
 • Ивица и Марица: Ловци на вештице (2013)

  image
  Након што су као деца осетили укус крви, Ивица (Џереми Ренер) и Марица (Џема Артертон) постали су окорели осветници жељни одмазде. Сада ќе, мимо свог знања,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.