рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 8.46/10
(41 глас)

СОДРЖИНА

Срамежливата тинејџерка од Сан Франциско, Миа, е одгледана од самохрана мајка. Таа открива дека е принцеза на една мала европска земја поради смртта на нејзиниот отсутен татко кој бил принц на Џеновија, без таа да знае.
Со добитничката на „Оскар“, Џули Ендрус, шармантната Ен Хатавеј и Хектор Елизондо во главните улоги, „Дневниците на принцезата“ е интересна хумористична приказна што ќе го допре вашето срце. За тинејџерката Миа Термополис (Хатавеј), самото преживување на училишниот ден претставува авантура. Потоа доаѓаат шокантните вести дека таа е вистинска принцеза! Тука почнува комичната преобразба кон принцезинството, вклучувајќи бура во медиумите, љубоморни соученици и завера за освојување на нејзината земја.

Слики

Дневниците на принцезатаДневниците на принцезатаДневниците на принцезатаДневниците на принцезатаДневниците на принцезатаДневниците на принцезатаДневниците на принцезатаДневниците на принцезатаДневниците на принцезатаДневниците на принцезата

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Преспивање (2004)

  image
  Последњи дан школе, Џули ќе позвати своје три најбоље пријатељице да преспавају у њеној куќи. Та ноќ ќе се претворити у праву авантуру четири мускетарке.
 • Убава есен (2020)

  image
  Меги е успешна претприемачка која се враќа во родниот град и открива дека нејзината баба ѝ оставила во наследство половина од својот дуќан за слатки. Но, Меги не...
 • Одмор у лисицама (2007)

  image
  Када ТРУДИЕ добије ногу прије Божиќа, она чини оно што би свака нормална особа учинила: отме ДАВИДА, згодна типа, како би с неким провела божиќне празнике. У дому...
 • Флинтстоунови во Рок Вегас (2000)

  image
  Пре него што су Кременкови постали омиљена породица из каменог доба, Фред је био само обичан момак који тражи девојку својих снова и његова романса са Вилмом...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.