СОДРЖИНА

Лео Вотерс (Ентони ЛаПаља, “Без трага“) е еден уреден мечтател и архитект од Чикаго кој не може да се пожали на отсуство на обврски. Еден ден, со петиција в раце, на неговата врата чука Тоња Нил (Виола Дејвис), несвесно менувајќи го засекогаш својот, како и неговиот живот. Сево ова поради станбените блокови кои стануваат ноќна мора за жителите на малата населба. Започнува емотивна игра која ни открива заборавени чувства и парализирачки страв. Што ќе пропадне најпрвин? Фасадата на лажни афективни реакции, или скапите и опасни апартмани?

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Гавранот (2012)

  денес
  image
  Кога еден психички растроен убиец ќе започне серија крвави злосторства, инспирирани од делата на Едгар Алан По, еден млад детектив од Балтимор ќе ги здружи силите...
 • Жена на Прозору (2021)

  денес
  image
  Агорафобична дјечја психологиња Анна Фоx (Амy Адамс) спријатељи се са сусједом прекопута њезине зграде, но убрзо јој се живот окрене наопачке када се пред њеним...
 • Милост Божја (2018)

  денес
  image
  Александар, живее во Лион, бастија на Француската Католичка буржоазија, со својата сопруга и 4 деца. Посветен на црквата, дознава дека Отец Прејнат, свештеникот...
 • Ризична игра (2013)

  денес
  image
  Студентот на „Принстон“, Ричи, кој верува дека е измамен, патува во Коста Рика за да се соочи со коцкарскиот тајкун на интернет, Иван Блок. Ричи е заведен од...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.