рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 7/10
(3 гласови)

Содржина

Хјустон, 2001. година. Болничарка Џенет Мекинс долази на посао. Меѓутим, убрзо стиже олуја и нормалан радни дан претвара се у ноќну мору. Болница постаје поплављена и млади хирург др Фостер одлучи пребацити пацијенте на сигурно. Меѓу њима се налази и млади пар чије се дете бори за живот, као и мајка и ќерка које су страдале у аутомобилској несреќи.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Крал на борците (2010)

  image
  Изворна акција полна со улични борби. Проблематично момче од поправен дом добива нова шанса да живее во нормален дом, со нормално семејство, но таткото посвојувач...
 • Човекот на претседателот 2 (2002)

  image
  Антитерористички експерт е назначен од Претседателот да му влезе во трага на терорист за која се сомнева дека планира да детонира нуклеарен направа во САД.
 • Посејдон (2006)

  image
  Силвестровање на крову луксузне ладје на крижарјењу в севернем Атлантику је на вишку. Ненадома великански вал удари об ладјо. Тако се зачне обупан бој за...
 • Минхен (2005)

  image
  Во 1972 година целиот свет виде кога 11 спортисти од Изреал беа убиени на Олимписките игри во Минхен. Филмот е интернационален и опфаќа 14 европски и...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.