рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 8.06/10
(52 гласови)

СОДРЖИНА

Секој ја има искусено вознемирувачката мистерија на дежа ви - оној одблесок на меморијата кога ќе сретнеш некој непознат а имаш чувство дека се знаете цел живот или кога го препознаваш местото иако никогаш не си бил таму претходно. Но, што ако чувствата се, всушност, предупредувања испратени од минатото или решенија за иднината? Во фасцинантниот акциски трилер од режисерот Тони Скот, тоа е дежа ви што неочекувано го води федералниот агент Даг Карлин (Дензел Вашингтон) низ истрагата во ужасно злосторство. Повикан за обновување на доказите во последиците од фаталната експлозија на Њуорлеанскиот траект, Карлин е повлечен од сцената и однесен е во строго доверливата владина лабораторија која употребува надгледување со временско менување за да помогне да се спречи злосторство. Карлин е блиску до откритието дека тоа што повеќето луѓе веруваат дека е само во нивните глави е всушност многу помоќно - и ќе го одведе во загадочна трка за да спаси стотици невини луѓе.

Слики

Дежа виДежа виДежа виДежа виДежа виДежа виДежа виДежа виДежа ви

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пакет (2012)

  денес
  image
  Дејството на акциониот трилер со Стив Остин и Долф Лундгрен во главните улоги се одвива околу еден курир, кој на локалниот мафијашки бос мора да му достави...
 • Црвениот орел (2011)

  денес
  image
  Шпанија во текот на 60-те години од 17 век. За да се постигне мир меѓу Шпанија и Португалија, во Мадрид се одржува собир на високи претставници и моќни луѓе од...
 • Тенет (2020)

  денес
  image
  Џон Давид Вашингтон е главниот протагонист во овој sci-fi акциски спектакл на Кристофер Нолан. Вооружен со само еден збор - Тенет, борејќи се за опстанок за...
 • Неправедно осуѓен (1998)

  денес
  image
  Рајан Харисон (Леслие Ниелсен), виртуоз на виолини, звезда и секс симбол, не жели да спава са згодном Лорен (Келлy ЛеБроцк). Али, када њеног супруга пронаѓу...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.