poster

Џорџ од џунглата 2

George of the Jungle 2 (2003)

Комедија, Акција, Семеен, Авантура | Австралија, САД, Обединетото Кралство, Канада
Режисер: David Grossman
Tring Family | 1.6.23 | 09:15


рејтинг: 3.3/10
Оценка на корисникот: 6.3/10
(4 гласови)

СОДРЖИНА

Поминаа пет години откако Урсула ја напушти цивилизацијата за да се омажи за Џорџ, симпатичниот и несмасен крал на џунглата. Сега, откако Џорџ стана татко на Џорџ Јуниор, тој доживува тешкотии во сите негови улоги.
Лудата авантура и комедија по која полудеа семејствата и критичарите продолжува. Кога го видовме Џорџ последен пат, тој и неговата невеста Урсула ја живееја својата брачна среќа во мирната џунгла. За жал, сето тоа ќе се промени. Конспиративната баба Беатрис Стенхоп нема да дозволи нејзината ќерка и внукот засекогаш да се дружат со несмасниот крал на џунглата. Таа прави план здружувајќи се со опсесивниот поранешен свршеник на Урсула, Лајл, за да ја хипнотизираат Урсула и да ја натераат да го остави Џорџ, а џунглата да биде исечена! Тогаш сите дејства водат кон Лас Вегас. Таму Џорџ, Ејп, Шеп и Туки-Туки мораат да ја спасат Урсула, па да се вратат за да ја спасат џунглата од насилниците со булдожери на Лајл.

Слики

Џорџ од џунглата 2Џорџ од џунглата 2Џорџ од џунглата 2Џорџ од џунглата 2Џорџ од џунглата 2Џорџ од џунглата 2Џорџ од џунглата 2Џорџ од џунглата 2Џорџ од џунглата 2Џорџ од џунглата 2Џорџ од џунглата 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Крикот на бувовите (2006)

  image
  Млад човек се сели од Монтана во Флорида со своето семејство каде што е принуден да се вмеша во тепачка за да заштити популација загрозени бувови.
 • Астерикс и Обеликс во Британија (2012)

  image
  Во 50-та година пред нашата ера, Цезар сака да освои нови територии. Решава да го освои оддалечениот остров, наречен Британија. И покрај силните напади на моќната...
 • Рока го менува Светот (2019)

  image
  Роцца је храбра, забавна и осебујна дјевојчица која живи прилично необичним животом. Иако има тек једанаест година, Роцца живи сама са својом вјеверицом и први...
 • Ноќ во музејот (2006)

  image
  Новиот ноќен чувар во Природонаучниот музеј тукушто ќе открие дека на крајот од денот, кога посетителите си одат дома, започнува вистинската авантура, а...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.