poster

Farewell Mr. Kringle

Farewell Mr. Kringle (2010)

Режисер: Kevin Connor

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.9/10

Содржина

A magazine journalist who no longer celebrates Christmas visits the quaint town of Mistletoe to blog about an inspirational - albeit questionably delusional - man who parades around pretending to be the real Santa Claus.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Филм 43 (2013)

  image
  Узмите 11 откачених редитеља, брдо најпознатијих холивудских глумаца и смешајте их у 25 како кажу "бесомучно" смешних прича.
 • Ние не сме ангели (1992)

  image
  Еден ангел и еден ѓавол се борат за душата на еден белградски женкар кој забременил една млада девојка. Во комедијата „Ние не сме ангели“ се работи за еден ангел...
 • Дождлив ден во Њујорк (2019)

  image
  Након што стигну у Њујорк, двоје младих проводе време мало другачије него што су планирали. Кишно време ќе испратити читав низ згода и незгода, те ќе се њихова...
 • Kezban in Paris (1972)

  image
  A young girl's adventures in Paris, where she visits after befriending a rich boy.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.