poster

Обитељ Кременко: Yабба Дабба До

I Yabba-Dabba Do! (1993)

Режисер: William Hanna

рејтинг: 6.5/10

СОДРЖИНА

Двије најомиљеније телевизијске обитељи у повијести славе важан догаѓај: брак Каменчице и Бамм Бамма. Док Вилма, Бети и Каменчица планирају велики дан, Фред пати од очинског страха и губитка кќери - иако су, како је то уобичајено, Фредове намјере веќе од новчаника.

Слики

Обитељ Кременко: Yабба Дабба ДоОбитељ Кременко: Yабба Дабба До

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ранго (2011)

  вторник
  image
  Кога еден камелеон кој е домашен миленик и пати од криза на идентитет, доживува незгода во еден стереотипен вестерн град по име Дирт, тој има единствена можност...
 • Тајниот живот на мачките (2018)

  вторник
  image
  Том е дебела и мрзелива мачка која често седи замислена на прозорецот. Живее со синот Тино во удобен стан во градот каде што е и роден и во чија удобност ужива....
 • Ледено доба 3: Доба на диносаурусите (2009)

  вторник
  image
  Хероите од мразот од светски познатите блокбастери ЛЕДЕНО ДОБА и ЛЕДЕНО ДОБА 2: ТОПЕЊЕ се вратија, на неверојатна авантура. Овојпат, тие се под мразот и откриваат...
 • Дамбо (1941)

  среда
  image
  Инспиративната приказна за Дамбо, храброто слонче кое ги користи своите големи уши за да стекне слава со помош на својот паметен, најдобар пријател Тимоти Кју...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.