рејтинг: 7.3/10
Оценка на корисникот: 7.6/10
(28 гласови)

Содржина

Драмата норминирана за Оскар раскажува приказна за круг блиски пријатели чии животи се испреплетуваат. Во главните улоги: Џулија Робертс, Доли Партон и Сели Филд.

Слики

Челични магнолииSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionSony Pictures TelevisionЧелични магнолииЧелични магнолииSony Pictures TelevisionЧелични магнолииЧелични магнолииЧелични магнолииSony Pictures TelevisionSony Pictures Television

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Судија Прист (1934)

  image
  Самопрокламовани "судија" Вилиам "Били" Прист из Кентакија, председава у судском предмету у коме се суди одметнику који је неправедно оптужен за убиство.
 • Сјеќаш ли се Доли Бел (1981)

  image
  Шездесете у Сарајеву. Дино, младиќ из предграѓа, покушава да се разоноди филмовима који приказују искушења Запада; лекцијама из хипнозе и музиком, првенствено...
 • Високи штикли (1991)

  image
  Беки дел Парамо е славна поп пејачка од 1960-те години со два брака и повеќе врски зад себе. Од првиот брак има ќерка Ребека, која ја оставила со таткото за да ѝ...
 • Нотинг Хил (1999)

  image
  Вилијам Такер (Хју Грант) има книжарница во областа Нотинг Хил во западен Лондон, а куќата ја дели со Спајк (Рис Ифанс), ексцентричен пријател од Велс. Еден ден...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.