Содржина

Три клучни моменти го дефинираат животот на Ана и сите тие имаат чувствителна природа. Нејзината потрага се движи помеѓу реалноста и обоените фантазии и станува сѐ порепресивна. Каде ќе ја остави ова хаотично патување?
Моќта и опасноста на еросот играат клучна улога за три жени на различна возраст кои можеби се а можеби и не се истата личност во овој енигматски филм. Во првиот дел, една млада девојка се наоѓа во својот дом кога умира нејзиниот дедо, а баба ѝ почнува да извршува серија бизарни ритуали, создадени или за да го вратат во живот или за да му го олеснат преминот во задгробниот живот. Додека се случува ова, девојката станува свесна дека нејзините родители водат љубов на друго место во куќата. По повеќе години, една тинејџерка оди во градот со мајка си за да заврши некои работи, но се соочува со моќта на сопствената сексуалност и дознава како може да ја користи својата привлечност за да го промени однесувањето на мажите. Во последната епизода, една возрасна жена се враќа во домот каде што пораснала, а тој е веќе во распаѓање, но открива дека можеби таму не е сама.

Слики

АмерАмерАмерАмерАмерАмер

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Мотел (2007)

  image
  Млада брачна двојка која е заглавена во изолиран мотел, открива скриени видео камери во нивната соба. Наскоро сфаќаат дека доколку не избегаат, тие ќе бидат...
 • Делириум (2018)

  image
  Тофер Грејс глуми во овој натприроден трилер за еден човек што пред кратко време бил пуштен од ментална институција. Тој наследува огромна куќа по смртта на...
 • Супердееп (2020)

  image
  Године 1987. на дубини од 12 км испод површине Земље забележени су необјашњиви гласови који подсеќају на вриску и јауке великог броја људи. Епидемиолог, Ана...
 • Гребен: Чудовиште из дубина (2022)

  image
  У покушају да се излечи након што је сведочила ужасном убиству своје сестре, Ник, њена сестра Ени и две блиске пријатељице путују на удаљено острво у Пацифику на...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.