poster

Тексашки масакр со моторна пила

The Texas Chain Saw Massacre (1974)

Xорор | САД
Режисер: Tobe Hooper

рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 8.1/10
(28 гласови)

Содржина

Кога Сали слуша дека гробот на нејзиниот дедо можеби бил вандализиран, таа и нејзиниот парализиран брат Френклин тргнуваат со своите пријатели да истражат. Наминувајќи на старата фарма на нивното семејство, тие откриваат група луди, убиствени отпадници кои живеат во соседството. Додека групата е нападната еден по еден од насилник со моторна пила, кој носи маска од човечка кожа, преживеаните мора да направат сè што можат за да избегаат.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Минус 7 степени (2012)

  image
  Неочекивана саобраќајна несреќа приморава породицу да потражи ново уточиште. Меѓутим, почиње их прогонити насилна прошлости куќе у којој бораве.
 • Демони 2 (1986)

  image
  Хорор. Демони су нападали стварни свијет путем телевизијског пријеноса те су становнике једне зграде претворили у крвожедна чудовишта. На телевизији се емитирао...
 • Хостел 2 (2007)

  image
  Три американски девојки од колеџ кои студираат во странство намамени во словачки хостел, ја откриваат страшната вистина за местото.
 • Јадни (2019)

  image
  Бунтовни тинејџер, Бен, посеќује свог оца током лета и суочава се са застрашујуќим откриќем - злонамерно створење из дубоке шуме вреба младу породицу која живи у...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.