СОДРЖИНА

Осаменикот Зак (Ричард Гир) влегува во кадетско училиште за да стане воен пилот. Со помош на цврстиот наредник и неговата нова девојка, тој во 13 измачувачки недели ја учи важноста на дисциплината, љубовта и пријателството.
Зак Мајо (Ричард Гир) е повлечен и тивок човек кој сака да стане воен пилот. Кога доаѓа во тренинг кампот на 13-неделен курс, Мајо налетува на грубиот и цврст наредник Емил Фоли (Луис Госет Помладиот). Мајо, односно Мајонез, како што е нарекуван од нервозниот Фоли, е одличен кадет, но без многу чувства. Фоли го тренира Мајо безмилосно, чувствувајќи дека младиот човек може да биде одличен офицер ако не е толку свртен кон себе. Аферата на Зак со работничката Пола Покрифи (Дебра Вингер) исто така е компромитирана со неговата неволност да се предаде во потполност. Дури откако најдобриот другар на Мајо, Сид Ворсли (Дејвид Кит), извршува самоубиство заради несреќна романса, Зак излегува од својот оклоп и израснува во вистинско човечко суштество.

Слики

Офицер и џентлменОфицер и џентлменОфицер и џентлменОфицер и џентлменОфицер и џентлменОфицер и џентлменОфицер и џентлменОфицер и џентлменОфицер и џентлмен

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Далеку од светскиот метеж (2015)

  недела
  image
  Врз основа на литературната класика од Томас Харди, „Далеку од светскиот метеж е приказна за Батшиба Евердин (Кери Малиган), независна и енергична млада жена која...
 • Клео (2019)

  недела
  image
  Клео се обидува да си го врати животот после трагична сообраќајна несреќа во која загинуваат нејзините родители. Таа со брат ѝ е одгледана од баба им и среќава...
 • Мистериите на Сандра Браун: Неподнослива жештина (2016)

  недела
  image
  Сајра Хојл е успешна дизајнерка на ентериер во Сан Франциско која побегнала од родниот град пред десет години. Кога дознава дека нејзиниот брат загинал, таа...
 • Ролерки (2009)

  недела
  image
  Блис има 17 години и слабо се согласува со својата мајка, затоа што таа постојана ја тера да настапи на натпревар за убавина. Тоа е само губење време за Блис,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.