рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 7.6/10
(44 гласови)

Содржина

Осаменикот Зак (Ричард Гир) влегува во кадетско училиште за да стане воен пилот. Со помош на цврстиот наредник и неговата нова девојка, тој во 13 измачувачки недели ја учи важноста на дисциплината, љубовта и пријателството.
Зак Мајо (Ричард Гир) е повлечен и тивок човек кој сака да стане воен пилот. Кога доаѓа во тренинг кампот на 13-неделен курс, Мајо налетува на грубиот и цврст наредник Емил Фоли (Луис Госет Помладиот). Мајо, односно Мајонез, како што е нарекуван од нервозниот Фоли, е одличен кадет, но без многу чувства. Фоли го тренира Мајо безмилосно, чувствувајќи дека младиот човек може да биде одличен офицер ако не е толку свртен кон себе. Аферата на Зак со работничката Пола Покрифи (Дебра Вингер) исто така е компромитирана со неговата неволност да се предаде во потполност. Дури откако најдобриот другар на Мајо, Сид Ворсли (Дејвид Кит), извршува самоубиство заради несреќна романса, Зак излегува од својот оклоп и израснува во вистинско човечко суштество.

Слики

Офицер и џентлменОфицер и џентлменОфицер и џентлменОфицер и џентлменОфицер и џентлменОфицер и џентлменОфицер и џентлменОфицер и џентлменОфицер и џентлменОфицер и џентлмен

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Изборот (2016)

  image
  Тревис и Габи се запознаваат како соседи во мал, крајбрежен град и завршуваат во врска која мора да помине низ најважните животни предизвици.
 • Последното танго во Париз (1972)

  image
  Марлон Брандо испорачува фасцинантна изведба како човек растргнат од самоубиството на неговата сопруга и кој се обидува да ја закопа својата тага во ненадејна,...
 • Фантомска нишка (2017)

  image
  Рејнолдс Вудкок е познат кројач чиј педантен живот е нарушен од една млада жена со силна волја, Алма, која станува негова муза и љубовница.
 • Рејчел ќе се венча (2008)

  image
  Кога една отуѓена ќерка (Ен Хатавеј) се враќа дома за свадбата на својата сестра, Рејчел, нејзиното пристигнување ги изместува несигурните меѓусебни односи во...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.