СОДРЖИНА

Во оваа длабока приказна за корупција, убиство и секс која се одвива во Л.А. во 1930-тите, Џек Николсон е приватен детектив вовлечен во бизарен случај со убава мистериозна жена, безмилосен богаташ и заговор за контрола на водата во градот.
Лос Анџелес, 1937 година. Кога приватниот детектив Џеј Џеј “Џејк“ Гитс (Џек Николсон) е најмен од Евелин Малвреј да ги истражува активностите на нејзиниот сопруг, тој верува дека тоа е рутински случај на неверство. Истрагата на Џејк наскоро станува сè друго освен рутина кога се запознава со вистинската г-ѓа Малвреј (Феј Данавеј) и сфаќа дека е најмен од измамничка. Ненадејната смрт на г-дин Малвреј го праќа Гитс на заплеткан пат полн со корупција, измама и чудни семејни тајни, додека таткото на Евелин (Џон Хјустон) станува осомничен во случајот.

Слики

Кинескиот квартКинескиот квартКинескиот квартКинескиот квартКинескиот квартКинескиот квартКинескиот квартКинескиот квартКинескиот квартКинескиот квартКинескиот квартКинескиот квартКинескиот квартКинескиот квартКинескиот кварт

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Да се живее во страв (2001)

  image
  Маж и жена се враќаат во неговиот роден град, на отворањето на тестаментот на неговиот татко. За брзо време им станува јасно дека градот е полн со дамнешните...
 • Непозната жена (2006)

  image
  Прогонета од своето страшно минато, една млада жена се обидува да ја пронајде својата ќерка и да живее мирен живот. Украинката Ирина со намера се уфрлува во...
 • Лоши приказни (2020)

  image
  Еднаш порано, во малото семејно предградие на Рим, убавата летна топлина ја прикрива тешката атмосфера на отуѓување. Од растојание, семејствата изгледаат...
 • Другиот човек (2008)

  image
  Инженерот Питер (Лиам Нисон) е оженет со дизајнерката на чевли Лиза (Лора Лини). И двајцата се успешни и среќни на прв поглед, но наскоро сѐ се врти наопаку....
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.