Содржина

Дејството се одвива во 60-тите. Три сестри оформуваат женска група и наскоро стануваат локална сензација за која се заинтересирани музичките компании, но славата станува предизвик кога блиските семејни односи почнуваат да се распаѓаат.
„Искра“ е безвремена приказна за семејните врски и за потрагата по успехот и моќта во музиката. Во своето филмско деби, сензацијата од „Американски идол“, Џордин Спаркс, ја игра Спаркл (Искра), млада жена чии големи соништа изгледаат речиси невозможни. Таа е предупредена за опасностите во музичката индустрија од страна на нејзината заштитнички настроена мајка (Витни Хјустон), а сепак е охрабрена од згодниот и амбициозен Стајкс. Спаркл оформува трио со своите сестри. Тие заедно изведуваат емотивни песни кои ги пишува Спаркл. Но, како што расте нивната слава така растат и ризикот од љубомора, сомнежот во себе и опасното искушение.

Слики

ИскраИскраИскраИскраИскра

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Звукот на метал (2019)

  image
  Рубен (Риз Ахмед) и Лу (Оливија Кук) живеат заедно, и се двајца номади кои патуваат од настап на настап на бескрајна американска турнеја. Нивната музика е гласна,...
 • Када будем мртав и бео (1967)

  image
  Јанко Бугарски, звани Џими Барка, мора да напусти заједно са својом девојком Лилицом привремено запослење као сезонски радник. Без посла, креќе са Лилицом у...
 • Аудиција (2019)

  image
  Анна Бронскy је учитељица виолине у глазбеној средњој школи. Унаточ противљењу свих осталих учитеља, Анна одлучи уписати дјечака у којем запажа да лежи...
 • Суприм НТМ (2021)

  image
  Франција, рани деведесетти. Како што ескалира насилството меѓу полицијата и младите во сиромашните населби, хип-хоп културата се шири како најдобро средство за...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.