СОДРЖИНА

Дејството се одвива во 60-тите. Три сестри оформуваат женска група и наскоро стануваат локална сензација за која се заинтересирани музичките компании, но славата станува предизвик кога блиските семејни односи почнуваат да се распаѓаат.
„Искра“ е безвремена приказна за семејните врски и за потрагата по успехот и моќта во музиката. Во своето филмско деби, сензацијата од „Американски идол“, Џордин Спаркс, ја игра Спаркл (Искра), млада жена чии големи соништа изгледаат речиси невозможни. Таа е предупредена за опасностите во музичката индустрија од страна на нејзината заштитнички настроена мајка (Витни Хјустон), а сепак е охрабрена од згодниот и амбициозен Стајкс. Спаркл оформува трио со своите сестри. Тие заедно изведуваат емотивни песни кои ги пишува Спаркл. Но, како што расте нивната слава така растат и ризикот од љубомора, сомнежот во себе и опасното искушение.

Слики

ИскраИскраИскраИскраИскра

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Будење (2018)

  image
  Раскажано од Лив Тајлер, „Будење“е единствено и навремено филмско искуство кое го истражува односот на човештвото со технологијата и природата. Филмот е сниман во...
 • Плава птица (2004)

  image
  Тринаесет годишната Мерел испадна да биде детски модел. Таа е добра во училиштето и се грижи за својот ментално нарушен брат во нивниот дом. Ако е нешто различно...
 • Динго (1991)

  image
  Покојниот џез великан Мајлс Дејвис го има своето единствено актерско појавување во овој филм за џез-трубач кој се осмелува да ги оствари своите музички соништа во...
 • Елвис (2022)

  image
  „Елвис“ е епски филмски спектакл од „Ворнер Брос Пикчрс“ и режисерот визионер, номинираниот за Оскар Баз Лурман, кој ги истражува животот и музиката на Елвис...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.