poster

Прерија у пламену

Badman's Territory (1946)

Режисер: Tim Whelan

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.2/10

СОДРЖИНА

After some gun play with a posse, the James Gang head for Quinto in a section of land which is not a part of America. Anyone there is beyond the law so the town is populated with outlaws. Next to arrive is Sheriff Rowley, following his brother whom the Gang have brought in injured. Rowley has no authority and gets on well enough with the James boys but is soon involved in other local goings-on, including a move to vote for annexation with Oklahoma which would allow the law well and truly in.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ел Пуро (1969)

  image
  Плаќеног убицу алкохоличара јуре петорица плаќеника да би за његову главу добили 10.000 долара. Када му они убију девојку, креќе у жестоку освету.
 • Потера за 100 000 долара (1967)

  image
  Прича о два полубрата на различитим странама закона. Један је ловац на главе, други је шериф...
 • Добриот, лошиот и грдиот (1966)

  image
  Добриот е Блонди, скитник со силно лично чувство за чест. Лошиот е Ејнџл Ајз (Ангелски Очи), садистички атентатор кој секогаш погодува. Грдиот е Туко, мексикански...
 • Непростено (1992)

  image
  Единаесет години поминале откако Били Муни го оставил оружјето и им се посветил на децата и на фармата која едвај преживува. Голема награда го примамува повторно...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.