Содржина

Мајката на Клара се наоѓа на смртната постела и на својата ќерка ѝ кажува дека жали што не се поблиски. Оваа исповед предизвикува Клара да се труди да развие поблиска врска со сопствената ќерка Бјанка.
Кога мајката на Клара е на умирање, таа со тага кажува дека се кае што никогаш немала време вистински да се поврзе со својата ќерка. Емотивно растревожена поради оваа исповед, Клара се заколнува дека сета своја енергија ќе ја насочи за да се поврзе со својата 21-годишна ќерка Бјанка. Но понекогаш кога навлегуваме премногу длабоко во животите на нашите сакани, наоѓаме работи кои се неочекувани и шокантни. Кога Клара сфаќа колку малку знае за Бјанка, соочувањето со мачната вистина за нејзината мала девојка се покажува потешко отколку што очекувала.

Слики

Да се преживее мајка миДа се преживее мајка миДа се преживее мајка миДа се преживее мајка миДа се преживее мајка миДа се преживее мајка миДа се преживее мајка миДа се преживее мајка ми

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Таа е многу забавна (2014)

  image
  Изи е млада, невработена актерка која се прехранува работејќи повремено како проститутка. Повикот за аудиција на Бродвеј сосема ќе ѝ го промени животот, особено...
 • Пази шта радиш (Матуранти) (1984)

  image
  Последњи школски дани једне генерације матураната. Треба реќи збогом једном делу живота, растати се са друговима, а ту су и неизвесност, наде, планови, жарке...
 • Ако зрно не умре (2010)

  image
  Ако зрно не умре је прича о два оца, Румуну и Србину. Покренути несреќним судбинама среќу се на Дунаву и упознају са скелеџијом који се присеќа двестогодишње...
 • Пред да наполниш 17 (2016)

  image
  Средношколскиот живот станува уште понеподнослив за Надин кога нејзината најдобра пријателка Криста почнува да излегува со нејзиниот постар брат.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.