poster

Brother

Brother (2022)

Драма, Mузика | Канада
Режисер: Clement Virgo

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.9/10

Содржина

Sons of Caribbean immigrants, Francis and Michael face questions of masculinity, identity and family amid the pulsing beat of Toronto's early hip-hop scene.

Слики

BrotherBrotherBrotherBrotherBrother

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.