Clement Virgo

Роденден: 1966

Режисер:

  1. 3. Пандур (2012), серија
  2. 5. Империја (2015), серија
  3. 6. The Book of Negroes (2015), серија
  4. 7. Greenleaf (2016), серија

Сцеарист:

  1. 1. The Book of Negroes (2015), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.