СОДРЖИНА

Двејн Џонсон е Баба Заба, или познат како Дерек Томпсон, цврст играч во јуниорската лига за хокеј, чиј прекар доаѓа од неговата навика да ги крши забите на противничките играчи. Кога Дерек ги уништува надежите на еден млад играч, тој е казнет со една недела тешка работа како вистинска Баба Заба, заедно со крила, волшебно стапче и фустанче. Отпрвин, Дерек не може да се справи со предизвикот - обидувајќи се да прелета низ домовите на непознати луѓе... правејќи го она што го прават Баба Забите. Но, како што Дерек полека се прилагодува на својата нова позиција, тој почнува повторно да ги открива своите заборавени сништа.

Слики

Баба Заба© 2009 Twentieth Century Fox Film Corporation and WaldenFoto: MG RTL D© 2009 Twentieth Century Fox Film Corporation and WaldenFoto: MG RTL D© 2009 Twentieth Century Fox Film Corporation and WaldenFoto: MG RTL D© 2009 Twentieth Century Fox Film Corporation and WaldenFoto: MG RTL D© 2009 Twentieth Century Fox Film Corporation and WaldenFoto: MG RTL D© 2009 Twentieth Century Fox Film Corporation and WaldenFoto: MG RTL D© 2009 Twentieth Century Fox Film Corporation and WaldenMedia, LLC. All rights reserved.Баба Заба© 2009 Twentieth Century Fox Film Corporation and WaldenFoto: MG RTL DБаба Заба© 2009 Twentieth Century Fox Film Corporation and WaldenFoto: MG RTL D© 2009 Twentieth Century Fox Film Corporation and WaldenFoto: MG RTL D

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Специјална пратка (2008)

  денес
  image
  Максин Картер е курир со најдобри врски на целиот брег на Пацификот. Цело време е на пат и не сака да го промени ова од времето кога била сведок на смртта на...
 • Концерт (2009)

  денес
  image
  Пре тридесет година, Андреи Симониович Филипов, признати диригент оркестра Бољшој, добио је отказ због примања јеврејских музичара. Сада, скоро на позицији...
 • Диско (2008)

  денес
  image
  Дидие е 40-годишeн фан на диско музика. Нема работа и сè уште живее со својата мајка. Дидие има син кој не го видел долго време, но мајката на син му не се...
 • Најлоша ноќ во животот (2014)

  денес
  image
  Авантурата за една вечер на една паметна новинарка со згоден странец следното утро ја остава заглавена во Лос Анџелес, без телефон, без кола, без лична карта и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.