Содржина

Емили е социјален работник кој мисли дека има видено сѐ, додека не се сретнува со својот најнов, најмистериозен случај, напатеното 10 годишно девојче, Лилит Саливан.
Лилит Саливан. Набргу се потврдува дека родителите се обидуваат да ја повредат ќерка си. „Предмет 39“ е хорор филм со Рене Зелвегер, која го игра социјалниот работник, Емили Џенкинс. Емили мисли дека има видено сѐ, додека не се среќава со својот најнов, најмистериозен случај, напатеното 10 годишно девојче, Лилит Саливан (Џодели Ферланд). Најлошите стравувања на Емили се потврдуваат кога родителите се обидуваат да ја убијат Лилит, нивната единствена ќерка. Емили ја спасува и одлучува да ја земе кај себе додека не се појави добро семејство кое ќе ја посвои. Тогаш почнува вистинскиот хорор... Добитничката на наградата на Академијата, Рене Зелвегер игра во овој страшен трилер за натприродното, каде на еден социјален работник му е назначен необичниот и потресен случај на Лилит Саливан... девојче со чудно и мистериозно минато. Кога Емили (Рене Зелвегер) го отвора својот дом во обид да ѝ помогне на Лилит, тоа се претвора во смртоносен кошмар кој можеби нема да го преживее. Во другите улоги е Бредли Купер („Мамурлакот“). „Предмет 39“ е страшна приказна со големи изненадувања кои доведуваат до шокантен крај.

Слики

Предмет 39Предмет 39Предмет 39Предмет 39Предмет 39Предмет 39Предмет 39Предмет 39Предмет 39Предмет 39Предмет 39Предмет 39Предмет 39Предмет 39Предмет 39Предмет 39Предмет 39Предмет 39Предмет 39Предмет 39

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Земи ми ја душата (2010)

  image
  Во Ривертон, постои легенда за сериски убиец кој се заколнал дека ќе се врати од мртвите за да ги погуби седумте деца родени на денот кога бил убиен. Шеснаесет...
 • Калуѓерка (2018)

  image
  Кога една млада калуѓерка умира во изолиран романски манастир, Ватикан испраќа двајца внатрешни истражители да ја откријат тајната на манастирот. Кога една млада...
 • Длабоко црвено (1975)

  image
  За време на една конференција за парапсихологија, медиумот Хелга Улман дознава за присуството на некој што сака да убие. Истата вечер жената е убиена од непознат...
 • Истерувач на ѓаволи: Почетокот (2004)

  image
  Многу години пред отецот Ланкастер Мерин ја спасил душата на Реган Макнил, првата средба со демонот Пазузу ја имал во источна Африка. Ова е приказна за првата...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.