poster

Secrets Of The Mona Lisa

Secrets of the Mona Lisa (2015)

докоментарен | Обединетото Кралство
Режисер: Ian Leese

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
Оценка на корисникот: 9.2/10
(68 гласови)

СОДРЖИНА

Presented by Andrew Graham-Dixon, this landmark film uses state-of-the-art technology to unlock the long-hidden truths of history's most iconic work of art. Will new evidence reveal the truth behind the Mona Lisa?

Слики

Secrets Of The Mona LisaSecrets Of The Mona Lisa

Прегледи


Нема Прегледи
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.