poster

Marlowe

Marlowe (1969)

Режисер: Paul Bogart

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 8/10
(2 гласови)

Содржина

Quiet young Orfamay Quest from Kansas has hired private detective Philip Marlowe to find her brother. After two leads turn up with ice picks stuck in them, he discovers blackmail photos concerning TV star Mavis Wald. She rejects Marlowe's help, and this is forcibly underlined by her gangster boyfriend. So, wonders Marlowe, is there a link between Orfamay and Mavis?

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Писател од сенка (2010)

  image
  Филмот е снимен според истоимениот роман на Роберт Херис, а ја следи приказната за бившиот британски премиер Адам Ленг (Пирс Броснан), кој треба да ги напише...
 • Заиста, никада ниси био овде (2017)

  image
  Ратни ветеран ќе се након "пензионисања" посветити спасавању жена које се сексуално искориштавају и које су жртве трговине белим робљем. Једног дана ќе примити...
 • Будни (2007)

  image
  На богат млад човек му трансплантираат срце. Открива дека хируршкиот тим имал намера да го убие.
 • Сведок на обвинителството (2016)

  image
  Лондон од 1920-тите. Едно брутално убиство се случило во една убава лондонска куќа. Жртвата е гламурозната и богата Емили Френч. Сите докази посочуваат кон...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.