poster

Мама или тато

Mamá o papá (2021)

комедија | Шпанија
Режисер: Dani de la Orden

рејтинг: 5.9/10

СОДРЖИНА

Флора и Виктор се победници, способни да ја доведат нивната компетитивност до екстреми, дури и во нивниот брак. Нивното негирање на поразот е толку големо, што тие немаат проблем да се караат до крај за да победат, или едноставно да докажат кој е во право, без оглед колку е апсурдно. Кога доаѓа до нивниот развод, и двајцата сакаат да победат. Но наспроти вообичаеното, овој пар ќе се бори до крај да НЕ добие старателство врз нивните 3 деца, Алексија, Сара и Хуан, кои мора да ги издржат напорите на нивните родители да ги убедат дека животот со еден од нив ќе биде жив пекол.

Слики

Мама или татоМама или татоМама или татоМама или татоМама или татоМама или татоМама или татоМама или татоМама или татоМама или татоМама или татоМама или татоМама или татоМама или татоМама или татоМама или татоМама или татоМама или тато

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Девојката од Џерси (2004)

  денес
  image
  Романтична комична драма со Бен Афлек и Лив Тајлер за млад човек кој многу научува за животот и љубовта пред да му се случи лична трагедија.
 • The Big Score (2016)

  денес
  image
  Yuri Pelagatti (Albanese) wants the evidence of infidelity of his ex-wife and assumes Arturo Merlino (Verdone) believing him a super detective. The two,...
 • Херои (2010)

  денес
  image
  Маж брза да стигне на важен деловен состанок. Неговиот ум е преокупиран со мислите како да се претстави пред важниот клиент, момент кој може да биде пресвртница...
 • Мојата стара госпоѓа (2014)

  денес
  image
  Еден њујорчанец патува во Париз за да продаде скап стан што го наследил од својот покоен татко. Сепак, кога пристигнува, наидува на моменталните станари, една...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.