Содржина

„Елвис“ е епски филмски спектакл од „Ворнер Брос Пикчрс“ и режисерот визионер, номинираниот за Оскар Баз Лурман, кој ги истражува животот и музиката на Елвис Присли со Остин Батлер и оскаровецот Том Хенкс во главните улоги. Темелна филмска драма, приказната на Елвис (Батлер) е видена низ призмата на неговиот компликуван однос со неговиот енигматичен менаџер, полковникот Том Паркер (Хенкс). Филмот навлегува во сложената динамика меѓу двајцата која опфаќа повеќе од 20 години, од подемот на Присли до славата, па до неговата невидена ѕвездена слава, наспроти заднината на променливата културна ситуација. Централно место на тоа патување е еден од значајните и влијателни луѓе во животот на Елвис, Присила Присли (Оливија де Јонг).

Слики

ЕлвисЕлвисЕлвисЕлвисЕлвисЕлвисЕлвисЕлвисЕлвисЕлвисЕлвисЕлвисЕлвисЕлвисЕлвисЕлвисЕлвисЕлвисЕлвис

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Енглеска припада мени (2017)

  image
  Млади и интровентни Стивен Патрик Мориси је срамежљив и незадовољан тинејџер који у седамдесетим годинама прошлог века живи у Манчестеру. Повучен и усамљен, ноќу...
 • Евита (1996)

  image
  Хит мјузикл заснован на животу Евите Дуарте, аргентинске глумице која је касније постала жена аргентинског председника Хуана Перона, највољенија и најомраженија...
 • Каква врска има љубовта со тоа (1993)

  image
  Прича о успону Тине Тарнер и о томе како је смогла снаге да се ослободи свог насилног супруга Ајка Тарнера.
 • Лове & Мерцy (2014)

  image
  Лове & Мерцy је музичко-биографска драма у чијем се центру дешавања налази Брајан Вилсон, изузетан музичар чија је музика дефинисала целу једну генерацију. Први...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.