poster

Звукот на метал

Sound of Metal (2019)

Режисер: Darius Marder


рејтинг: 7.7/10
Оценка на корисникот: 9.6/10
(22 гласови)

Содржина

Рубен (Риз Ахмед) и Лу (Оливија Кук) живеат заедно, и се двајца номади кои патуваат од настап на настап на бескрајна американска турнеја. Нивната музика е гласна, избезумена и страсна, сè додека еден ден Рубен не го обзема силно ѕвонење во ушите, кое брзо прераснува во глувост. Рубен одеднаш е совладан од анксиозност, депресија и набргу неговите минати зависности почнуваат да излегуваат на површина. Рубен се пријавува во домот за глуви зависници управуван од ексцентричниот глув ветеран Џо. Во овој свет на тишина и под цврстата, внимателна грижа на Џо, Рубен мора да се соочи со себе поискрено од кога било досега. Но љубовта и звукот на неговиот бивш живот одекнуваат во умот на Рубен, повикувајќи го да се врати.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Када будем мртав и бео (1967)

  image
  Јанко Бугарски, звани Џими Барка, мора да напусти заједно са својом девојком Лилицом привремено запослење као сезонски радник. Без посла, креќе са Лилицом у...
 • Аудиција (2019)

  image
  Анна Бронскy је учитељица виолине у глазбеној средњој школи. Унаточ противљењу свих осталих учитеља, Анна одлучи уписати дјечака у којем запажа да лежи...
 • Црниот Кју-Клукс-клановец (2018)

  image
  Од визионерскиот режисер Спајк Ли доаѓа неверојатната вистинска приказна за еден американски херој. Во раните 1970-ти, Рон Сталворт (Џон Дејвид Вашингтон) станува...
 • САД против Били Холидеј (2021)

  image
  Овој филм ја следи Били Холидеј за време на нејзината кариера кога е таргетирана од Федералното биро за наркотици. На чело на оваа операција е црниот агент Џими...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.