poster

Почеток на притаено зло: Ракун Сити

Resident Evil: Welcome to Raccoon City (2021)

хорор, научна фантастика, акција | Канада, Германија
Режисер: Johannes Roberts

рејтинг: 5.2/10
Оценка на корисникот: 8.5/10
(6 гласови)

СОДРЖИНА

Враќајќи се на потеклото на мега популарната франшиза „Притаено зло“, режисерот Јоханес Робертс ги оживува игрите за сосема нова генерација љубители. Во „Почеток на притаено зло: Ракун Сити“, некогаш просперитетниот дом на фармацевтскиот гигант „Амбрела Корпорејшн“, Ракун Сити сега е град во Средниот Запад кој изумира. Егзодусот на компанијата го направи градот пустелија... со големо зло што се создава под површината. Кога злото ќе се ослободи, група преживеани мора да работат заедно за да ја откријат вистината зад „Амбрела“ и да ја преживеат ноќта.

Слики

Почеток на притаено зло: Ракун Сити

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Дум (2005)

  image
  Нешто је пошло наопако у истраживачкој станици на Марсу. Сва истраживања су прекинута. Комуникација онемогуќена. А и оне поруке које су примљене нису ни мало...
 • Сам во темнината (2005)

  image
  Едвард Кемби (Кристијан Слејтер) е детектив што се занимава со истражување на паранормални, необјаснети и надприродни случаи. Едвард ќе ја истражува смртта на...
 • Колонија (2013)

  image
  У не тако далекој будуќности драстичне климатске промене су вратиле Земљу у ледено доба. Одреѓен број људи је преживео и формиране су колоније у поsемним...
 • Невидливиот човек (2000)

  image
  После више година експериментисања др Себастијан Кејн, бриљантан, али арогантан и егоцентричан научник, успешо је пребацио сисаре у невидљиво стање и затим их...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.