poster

Романса на обали реке

Riverfront Romance (2021)

Pоманса | Канада
Режисер: Sean Cisterna

рејтинг: 7.0/10
Оценка на корисникот: 6.8/10
(4 гласови)

Содржина

Откако штедела со години, писателката Кара конечно ја купува својата куќа од соништата на брегот на реката, и открива дека еден згоден проектант е задолжен за изградба на хидроцентрала на реката.

Прегледи


Нема Прегледи
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.