СОДРЖИНА

Топла и шармантна приказна за влијателен и идеалистичен скулптор кој го напушта градот за да најде инспирација во убавото крајбрежно село во делтата на Бангладеш, што води до културолошки судир помеѓу традиционалните и модерни вредности.
„Солта во нашите води“ ја раскажува приказната за еден уметник кој го напушта главниот град на Бангладеш, Дака, за да се пресели во крајбрежно село во делтата на Бангладеш за повеќе инспирација. Локалните рибари му посакуваат добредојде, а модерните идеи и скулптури на уметникот ги маѓепсуваат локалниот градоначалник и децата. Сепак, има и други кои не го пречекуваат неговиот современ пристап со раширени раце. Соочувајќи се со промените на околината и надоаѓачката плима, некои селани го обвинуваат дека тој и неговите дела предизвикале катастрофални промени во временските услови.

Слики

Солта во нашите водиСолта во нашите водиСолта во нашите водиСолта во нашите водиСолта во нашите водиСолта во нашите води

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.