рејтинг: 6.4/10
Оценка на корисникот: 4.67/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Филмот го прикажува првото избувнување на Ковид-19 надвор од Кина: Крстосувачот „Дајмонд Принцес“. Преку снимки од патниците и екипажот, гледаме како се појавуваат класните разлики додека светот ја пропушта шансата да го сопре вирусот.
Застрашувачка приказна за потеклото на пандемијата, „Последното крстосување“ го прикажува првото и најголемо избувнување на новиот корона вирус надвор од Кина: Крстосувачот „Дајмонд Принцес“. Преку досега невидени снимки од патниците и екипажот, гледаме како на површината се појавуваат класните разлики додека човештвото ја пропушта својата шанса да го сопре Ковид-19.

Слики

Последното крстосување

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.