рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 7.2/10
(5 гласови)

Содржина

Студентката по сликарство Френсис се откажува од престижниот стан за сликари за да му се придружи на своето момче Роберт на неговата задача во Јапонија. Но, Роберт ја навредува уметноста на Френсис и тие се разделуваат. Френсис се враќа дома, во мал еднособен стан на Менхетен. Тука ги запознаваме Леви, нејзиниот експлозивен татко, Мирела, нејзината препредена мајка, и Габи, нејзината неодамна свршена помлада сестра. Мајката и таткото не се воодушевени од нејзината свршувачка, а на вечерата им соопштуваат на своите ќерки дека се разведуваат. Единственото нешто што сега ѝ останува на Френсис е да го помине летото со својот татко во неговото мало студио каде што црта илустрации за медицински прирачници. Но, тоа не е прифатливо решение за неа. Таа сака да се пресели некаде, но сите станови се изнајмени. Нејзиниот излез е да стане уметнички практикант на остров во Норвешка. Бидејќи нема што да загуби и треба да закрепне од сè, ја прифаќа понудата. Во Лофотен, Норвешка, го запознава Нилс, норвешки сликар чија популарност бледнее и за кого уметничкиот проект на островот е клучен за повторно да се најде рамо до рамо со врвните уметници. Во Лофотен го среќава и Јаша, кого го познава уште од Америка, а кој е дојден да ја исполни последната желба на својот татко: да биде погребан во Норвешка. Тие се вљубуваат, и го доведуваат во прашање целиот проект на Нилс.

Слики

Сончева ноќСончева ноќСончева ноќСончева ноќСончева ноќСончева ноќСончева ноќСончева ноќСончева ноќСончева ноќСончева ноќ

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Светот на Чарли (2012)

  image
  Снимен според популарниот роман на Стивен Чбоски. Ја следиме приказната за средношколецот Чарли (Логан Лерман) кој секогаш останува настрана во своето училиште...
 • Многу добри девојки (2013)

  image
  Оваа нежна младешка драма, полна со чувства, прикажува две тинејџерки од Њујорк кои доживуваат настани што носат напнатост во нивниот меѓусебен однос за време на...
 • Љубовни ноти (2007)

  image
  Кога популарната и барана ѕвезда на кантри музика, Џејми Дерингер, се согласил да биде интервјуиран од Нора Фланери, која е критичарка од областа на класичната...
 • Големите очекувања (1998)

  image
  Во еден мал град на Флорида, младиот Финиган Бел живее со сестра си Меги и со неговиот вујко Џо. Тие живеат сиромашно, но надежниот уметник Фин ужива во својот...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.