Содржина

Филмот се одвива во 1940-тите, во осиромашениот дел на Монтереј, Калифорнија, познат како „Љубов во конзерва“. Неговите испразнети фабрики за конзервирање сега претставуваат сцена за една необична романтична комедија за двајца љубовници. Док (Ник Нолти) е осамен морски биолог (и поранешна бејзбол ѕвезда), кој обезбедува примероци за научните лаборатории и училниците. Сузи (Дебра Вингер) е скитничка, која не може да успее ни како проститутка поради своите груби манири. Кога тие двајца се спојуваат, се случува експлозија, иако не баш од романтичен вид. Без грижа, сè е во рацете на ангелите чувари во Кенери Роу, Мек и момчињата, кои се дружина пијани уличари, чии срца се на вистинската страна, иако мозоците не им се.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Неодоливo (2020)

  image
  Стив Карел и Роуз Бирн ја предводат актерската екипа на оваа сатира од актуелната политичка арена, напишана и режирана од Џон Стјуарт. Врвен политички консултант...
 • Винсент (2014)

  image
  Легендарниот комичар Бил Мареј ќе ни покаже дека не е толку пребирлив колку што се чини на прв поглед! Откако ќе му се разведат родителите, малиот Оливер се...
 • Тајне и лажи (1996)

  image
  Синтија је Британка из радничке класе чији живот је био препун болних разочарања. Сада је сама, без партнера на видику, и силом прилика ради у фабрици кутија....
 • Август во округот Осејџ (2013)

  image
  Црна комедија со бројни наградувани актери - Мерил Стрип, Џулија Робертс, Сем Шепард, Ијан Мекгрегор, Крис Купер, Бенедикт Камбербеч. Приказната ги следи животите...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.