рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 8.4/10
(34 гласови)

Содржина

Легендарниот комичар Бил Мареј ќе ни покаже дека не е толку пребирлив колку што се чини на прв поглед! Откако ќе му се разведат родителите, малиот Оливер се доселува со мајка му во нова куќа, во соседство на откачениот хедонист и воен ветеран Винсент. И покрај разликата во години и во животното искуство, двајцата соседи ќе станат пријатели и трн во око на целата заедница. Особено откако со нив ќе почне времето да го минува и една источноевропска стриптизерка...

Слики

ВинсентВинсентВинсентВинсентВинсентВинсентВинсент

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Лептиров облак (1977)

  image
  Комична прича о шеснаестогодишњем дечаку коме се чини да се све ујединило против његових снова - и породица, и пријатељи, и свет из самопослуге у којој је...
 • Светилничари (2009)

  image
  Сет Аткинс е чувар на светилник на напуштена плажа во Кејп Код в 1912. Неговата асистентка ненадејно дава отказ, не можејќи веќе да се справи со неговите испади и...
 • Жени пред нервен слом (1988)

  image
  Када је напусти љубавник Иван, благо неуравнотежена глумица, Пепа (Кармен Маура) схвати да њен живот, као и животи људи око ње, почињу да се распадају у овој...
 • Баки Ларсон: Роден за ѕвезда (2011)

  image
  Баки открива дека неговите конзервативни родители порано биле порно-ѕвезди! Вооружен со верувањето дека тоа е неговата судбина, Баки се пакува и се упатува во Лос...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.