poster

Гепардице 2

The Cheetah Girls 2 (2006)

Режисер: Kenny Ortega
Disney Channel | 19.7.24 | 16:00

рејтинг: 4.9/10
Оценка на корисникот: 6/10

Содржина

Јединствени стил води групу "Цхеетах гирлс" ка звездама, док се труде да остану на земљи и изаѓу на крај с породицом, школом и момцима.

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Си купивме зоолошка (2011)

  image
  Врз основа на вистинита приказна, Бенџамин Ми (Мет Дејмон) е колумнист во весник од Лос Анџелес и авантуристички писател, а како самохран татко се соочува со...
 • Херои (2010)

  image
  Маж брза да стигне на важен деловен состанок. Неговиот ум е преокупиран со мислите како да се претстави пред важниот клиент, момент кој може да биде пресвртница...
 • Градоначалничката слаткарка (2011)

  image
  Мери е необразована малограѓанска пекарка, мајка на три деца и прекрасна домаќинка. Нејзиниот рутински живот ќе биде разнишан во моментот кога нејзината ќерка ја...
 • Летња магија (1963)

  image
  Комедија о градској обитељи која, суочена с финанцијским проблемима, одлази на село и тамо покушава успоставити нормалан живот. Нанцy Цареy (Хаyлеy Миллс) живи у...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.