Vlerësimi: 7.5/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8.7/10
(13 Voto)

PëRMBLEDHJE

Bazuar në histori të vërtetë. Një ndër arratisjet më spektakolare nga Gjermania Lindore drejt asaj Perëndimore. Dy familje arrijnë të kalojnë kufirin e fortifikuar me anë të një balonë me ajër të nxehtë, të ndërtuar në kushte shtëpie.

Fotot

BalonaBalonaBalonaBalonaBalonaBalonaBalonaBalonaBalonaBalonaBalonaBalonaBalonaBalonaBalona

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Gjyqi i shtatëshes së Çikagos (2020)

  image
  Kandidat për 6 çmime Oskar 2021. Me S. B. Cohen, E. Redmayne. 7 protestues u akuzuan për nxitje trazirash pasi një protestë paqësore degradoi në përleshje me...
 • Ambasadori i Bernës (2014)

  image
  Një tregim imagjinar i sulmit të vitit 1958 kundër ambasadës hungareze në Bernë. Bazuar në një histori të vërtetë për pasojat e revolucionit hungarez të vitit 1956.
 • Bariu i mirë (2006)

  image
  Një njeri i tërhequr, Edvard Vilson, e udhëheq një operacion sekret të CIA-së gjatë Pushtimit në Gjirinë e Derrëve. Agjencia dyshon që dikush i njoftoi Kastros,...
 • Detroit: Zona e konfliktit (2017)

  image
  Bazuar në fakte të vërteta. Në protestat e dhunshme në vitin 1967 në Detroit, një grup policësh i përgjigjen një ankese duke patur në mendje ndëshkimin dhe aspak...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.