poster

Zotëria i kuajve

The Horse Whisperer (1998)

Aksion, Dramë, Romancë, Western | Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Vlerësimi: 6.6/10
Vlerësimi i përdoruesit: 7.6/10
(18 Voto)

PëRMBLEDHJE

Një vajzë adoleshente hipur mbi një kalë goditet nga një kamion. Për të shëruar vajzën e saj të plagosur dhe kalin, nëna i çon ata në Montana për tu rikuperuar në fermën e Tom Booker, i cili kujdeset per kuajt.

Fotot

Zotëria i kuajveZotëria i kuajveZotëria i kuajveZotëria i kuajveZotëria i kuajveZotëria i kuajveZotëria i kuajveZotëria i kuajveZotëria i kuajveZotëria i kuajveZotëria i kuajveZotëria i kuajveZotëria i kuajveZotëria i kuajveZotëria i kuajve

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Urban Cowboy (1980)

  image
  Bud Davis is a country boy who moves to the city to visit his uncle. He starts hanging out at Gilley's, owned by Mickey Gilley himself. He takes a job at the...
 • Kuajt e Bukur (2000)

  image
  Two young Texas cowboys on the cusp of manhood ride into 1940's Mexico in search of experience. What they find is a country as chaotic as it is beautiful, as...
 • The Rare Breed (1966)

  image
  When her husband dies en route to America, Martha Price and her daughter Hilary are left to carry out his dream: the introduction of Hereford cattle into the...
 • Sagebrush Trail (1933)

  image
  Imprisoned for a murder he did not commit, John Brant escapes and ends up out west where, after giving the local lawmen the slip, he joins up with an outlaw gang....
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.