poster

Harry Potter dhe Princi Gjakpërzier

Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)

Aksion, Fantazi, Familjar, Aventurë, Mister | Mbretëria e Bashkuar, Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: David Yates

Vlerësimi: 7.6/10
Vlerësimi i përdoruesit: 7.1/10
(115 Voto)

PëRMBLEDHJE

Forcat e Lord Voldemortit po shkaktojne kaos ne te dyja botet e magjise, ndersa Herri Poter vazhdon vitin e tij te gjashte ne "Hoguarts" dhe ndjek mesime me profesor Dambelldorin. Ai do te bjere ne dashuri me Xhinin. Cila eshte pika e dobet e Voldemortit? A do tia shprehe dot Herri ndjenjat Xhinit? Dhe ceshte me e rendesishmja, kush do ta vrase Dambelldorin?

Fotot

Harry Potter dhe Princi GjakpërzierHarry Potter dhe Princi GjakpërzierHarry Potter dhe Princi GjakpërzierHarry Potter dhe Princi GjakpërzierHarry Potter dhe Princi GjakpërzierHarry Potter dhe Princi GjakpërzierHarry Potter dhe Princi GjakpërzierHarry Potter dhe Princi GjakpërzierHarry Potter dhe Princi GjakpërzierHarry Potter dhe Princi GjakpërzierHarry Potter dhe Princi GjakpërzierHarry Potter dhe Princi GjakpërzierHarry Potter dhe Princi GjakpërzierHarry Potter dhe Princi GjakpërzierHarry Potter dhe Princi GjakpërzierHarry Potter dhe Princi GjakpërzierHarry Potter dhe Princi GjakpërzierHarry Potter dhe Princi GjakpërzierHarry Potter dhe Princi GjakpërzierHarry Potter dhe Princi Gjakpërzier

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Herri Poter dhe guri filozofik (2001)

  image
  Nje djale i vogel i cili per te perfeksionuar magjine vazhdon shkollen, ku njihet me shume moshatare qe edhe ata kishin te njejten dhunti. Shume te papritura dhe...
 • Harry Potter dhe i burgosuri i Azkabanit (2004)

  image
  Eshte viti i trete i Herrit ne Hoguarts: Jo vetem qe do kete telashe per te, por do te kete dhe nje mesues te ri ne lenden e "Mbrojtjes kunder Arteve te Erreta"....
 • Harry Potter dhe Kupa e Zjarrit (2005)

  image
  Per Herri Poterin, qendrimi ne shtepine e xhaxhait dhe tetos se tij behet i padurueshem ndaj ai vendose tia mbathe, por ne boten e magjise atij i duhet te...
 • Harry Potter dhe Dhoma e të Fshehtave (2002)

  image
  Hari i injoron paralajmerimet per te mos u kthyer ne Hoguarts, por ne shkolle ndodhin nje seri sulmesh dhe ai degjon zera te cuditshem qe e ndjekin kudo.
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.