poster

Xhon Kenedi

JFK (1991)

Histori, Dramë, Thriller, Mister | Francë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Regjia: Oliver Stone
Pink Crime & Mystery | 3.7.24 | 20:00

Vlerësimi: 8.0/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8.8/10
(71 Voto)

PëRMBLEDHJE

Kevin Costner, Gary Oldman, Jack Lemmon Avokati i qarkut nga Nju Orleans, Jim Garrison zbulon se ka më shumë te vrasja e Kenedit se sa c'thotë historia zyrtare.

Fotot

Xhon KenediXhon KenediNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew RegencyNew Regency

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Ambasadori i Bernës (2014)

  image
  Një tregim imagjinar i sulmit të vitit 1958 kundër ambasadës hungareze në Bernë. Bazuar në një histori të vërtetë për pasojat e revolucionit hungarez të vitit 1956.
 • Trafiku (2000)

  image
  Fitues i 4 çmimeve Oskar. Me M. Douglas, C. Zeta-Jones. Shefi i ri i antidrogës gjatë luftës kundër disa prej bosëve më të mëdhenj të trafikut të drogës, do të...
 • Horizonti i thellësive (2016)

  image
  Kur mbikëqyrësi Xhimi Harrelli dhe shefi i mirëmbajtjes Majk Uilliamsi zbresin në bordin e platformës së shpimit "Deepwater Horizon" befasohen kur mësojnë se...
 • United 93 (2006)

  image
  Regjisori i "E dielë e përgjakur" përkujton 5 vjetorin e sulmeve terroriste të 11 Shtatorit 2001 ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës me një meditim spekulativ...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.