poster

Friday the 13th

Friday the 13th (1980)

Horror, Mister, Triller | Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Vlerësimi: 6.4/10
Vlerësimi i përdoruesit: 7.82/10
(11 Voto)

PËRMBLEDHJE

Entrepreneur Steve Christie re-opens Camp Crystal Lake after many years during which it has been cursed by murders and bad luck. The young and nubile counselors all begin to die extremely bloody deaths at the hands of an unseen killer during a rainstorm which isolates the camp. A woman is chopped in the face with an axe, another has her throat sliced in amazingly gruesome fashion, a male counselor is pinned to a door with arrows, and a young Jack Burrel has an arrow shoved through his throat from below a bed.

Fotot

Friday the 13thFriday the 13thFriday the 13thFriday the 13thFriday the 13thFriday the 13thFriday the 13thFriday the 13thFriday the 13th

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Drakula (1992)

  Sot
  image
  Winona Ryder. Bazuar në novelën Viktoriane horror të Bram Stoker, vjen realizimi me spektakolar i historisë së kontit Drakula dhe udhëtimit të tij të gjatë për...
 • The Amityville Horror (1979)

  Sot
  image
  Based on a true story that was claimed by writer Jay Anson, The Amityville Horror is about a large house on the coast of Long Island where newlyweds George and...
 • ARRATISJA NGA DHOMA (2017)

  Nesër
  image
  Katër miq testojnë inteligjencën e tyre në një lojë që merr një kthesë të errët.
 • Kthesa e gabuar (2003)

  e diel
  image
  Eliza Dushku, Emmanuelle Chriqui, Desmond Harrington. Të humbur në pyjet e Virxhinias, një grup të rinjsh, bien pre e një familje kanibalësh të shpërfytyruar nga...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.