poster

30 for 30: White, Blue and White

30 for 30: White, Blue and White (2014)

Sport | Shtetet e Bashkuara të Amerikës
Arena Sport 5 RS | Sot | 06:30

Vlerësimi: 7.1/10
Vlerësimi i përdoruesit: 8.5/10
(2 Voto)

PËRMBLEDHJE

Ossie Ardiles left home to play in England. In 1982, Argentina invaded the Falkland Islands and he returned home with his future in doubt.
A look at the public response of Tottenham Hotspurs' Argentine players and 1981 FA Cup winners Ricardo Villa and Ossie Ardiles before, during, and after the Falklands War.

Rishikime


Ska rishikime
REKOMANDIMET
 • Krokodilat e Suburbia 3 (2011)

  e premte
  image
  Në ditëlindjen e Hannesit asgjë nuk shkon siç duhet. Grindet me të dashurën, Marian, sepse në vend që të kalojë me të momente romantike, preferon të bëhet pjesë e...
 • Warcraft: Zanafilla (2016)

  e premte
  image
  Duke kërkuar të largohet nga bota e tij që po vdes, shamani Gulkdan përdor një magji të errët për të hapur një portë në mbretërinë e Azerothit. Përkrahur nga...
 • Nata e pare (2019)

  e premte
  image
  Një natë nga jeta e oficerit veteran të LAPD-së, Ray Mandel dhe rekrutit të ri Nick Holland i cili mëson për jetën e të qënurit polic në një natë të vetme, të...
 • Magjistari dhe gjarpri i bardhe (2011)

  e premte
  image
  Regjisori i kësaj historie, Ching Siu-Tung, e mbështet filmin e tij në legjendën e vjetër kineze për një herbarist, i cili bie na dashuri me Gjarpërin e Bardhë...
TOP LISTA

TvProfil përdor cookie për të siguruar eksperienën më të mirë të përdoruesit dhe funksionalitetin e faqes. Më shumë informacione rreth cookies mund të gjenden këtu: politikat e privatësisë.