Ева е интелигентна оперативка во службата. Виљанел е елегантна и талентирана жена-убиец. Овие две жени се еднакво опседнати една со друга и влегуваат во игра на мачка и глушец.
Според романите на Лук Џенингс, „Убивањето на Ева“ е приказна за Виљанел (Џоди Камер), психопатка која работи како атентатор, додека Ева (Сандра Оу) е жената што е задолжена да ја уапси. Ева е оперативка во тајната служба, чијашто канцелариска работа не ги исполнува нејзините фантазии за тоа што значи да се биде шпион. Виљанел е елегантна, талентирана атентаторка која живее луксузен живот. Овие две жени се еднакво опседнати една со друга и влегуваат во игра на мачка и глушец. Серијата е опишана како комбинација од брутална акција, остроумен хумор и оригиналност.

Се прикажува на каналите:

FOX  HBO3  HBO  HBO2  

Беше на каналите:

AMC  Stinet  

Следна епизода:

денес
10:50
Убивајќи ја Ив 1, Еп. 4
денес
19:00
Убивајќи ја Ив 1, Еп. 5
Утре
18:35
Убивањето на Ева 4, Еп. 3
недела
21:00
Премиера Убивањето на Ева 4, Еп. 4
понеделник
10:50
Убивајќи ја Ив 1, Еп. 5
понеделник
19:00
Убивајќи ја Ив 1, Еп. 6
понеделник
19:10
Премиера Убивањето на Ева 4, Еп. 4
вторник
10:50
Убивајќи ја Ив 1, Еп. 6
вторник
19:00
Убивајќи ја Ив 1, Еп. 7
25.5.22
10:50
Убивајќи ја Ив 1, Еп. 7
25.5.22
19:00
Убивајќи ја Ив 1, Еп. 8
25.5.22
23:00
Премиера Убивањето на Ева 4, Еп. 4
26.5.22
10:50
Убивајќи ја Ив 1, Еп. 8
26.5.22
16:40
Премиера Убивањето на Ева 4, Еп. 4
26.5.22
19:00
Убивајќи ја Ив 2, Еп. 1
27.5.22
10:50
Убивајќи ја Ив 2, Еп. 1
27.5.22
19:00
Убивајќи ја Ив 2, Еп. 2
28.5.22
18:30
Премиера Убивањето на Ева 4, Еп. 4
29.5.22
21:00
Премиера Убивањето на Ева 4, Еп. 5
30.5.22
10:50
Убивајќи ја Ив 2, Еп. 2
30.5.22
19:00
Убивајќи ја Ив 2, Еп. 3
30.5.22
19:10
Премиера Убивањето на Ева 4, Еп. 5
31.5.22
10:50
Убивајќи ја Ив 2, Еп. 3
31.5.22
19:00
Убивајќи ја Ив 2, Еп. 4
1.6.22
10:50
Убивајќи ја Ив 2, Еп. 4
1.6.22
19:00
Убивајќи ја Ив 2, Еп. 5
1.6.22
22:30
Премиера Убивањето на Ева 4, Еп. 5
2.6.22
10:50
Убивајќи ја Ив 2, Еп. 5
2.6.22
16:40
Премиера Убивањето на Ева 4, Еп. 5
2.6.22
19:00
Убивајќи ја Ив 2, Еп. 6
3.6.22
10:50
Убивајќи ја Ив 2, Еп. 6
3.6.22
19:00
Убивајќи ја Ив 2, Еп. 7
6.6.22
10:50
Убивајќи ја Ив 2, Еп. 7
6.6.22
19:00
Убивајќи ја Ив 2, Еп. 8
7.6.22
10:50
Убивајќи ја Ив 2, Еп. 8
7.6.22
19:00
Убивајќи ја Ив 3, Еп. 1
8.6.22
10:50
Убивајќи ја Ив 3, Еп. 1
8.6.22
19:00
Убивајќи ја Ив 3, Еп. 2
9.6.22
10:50
Убивајќи ја Ив 3, Еп. 2
9.6.22
19:00
Убивајќи ја Ив 3, Еп. 3
10.6.22
10:50
Убивајќи ја Ив 3, Еп. 3
10.6.22
19:00
Убивајќи ја Ив 3, Еп. 4
13.6.22
10:50
Убивајќи ја Ив 3, Еп. 4
13.6.22
19:00
Убивајќи ја Ив 3, Еп. 5
14.6.22
10:50
Убивајќи ја Ив 3, Еп. 5
14.6.22
19:00
Убивајќи ја Ив 3, Еп. 6
15.6.22
10:50
Убивајќи ја Ив 3, Еп. 6
15.6.22
19:00
Убивајќи ја Ив 3, Еп. 7
16.6.22
10:50
Убивајќи ја Ив 3, Еп. 7
16.6.22
19:00
Убивајќи ја Ив 3, Еп. 8
17.6.22
10:50
Убивајќи ја Ив 3, Еп. 8
ПРЕПОРАКИ
 • К.Т. 2 (2008)

  четврток
  image
  Троје полицијских инспектора бори се против злочина о каквима сте до сада читали само у новинама. Напета серија кроз свој ќе играни и документарни приступ,...
 • Осман (2019)

  четврток
  image
  У недостатку воѓе племена Каји, које је до тада водио Ертугрул, водство над племеном привремено преузима његов брат Дундар-бег. Дундар одлучује отиќи у...
 • Одред за чуда (2014)

  четврток
  image
  "Одред за чуда" је канадско-америчка образовна серија за дјецу и младе премијерно приказана у Канади и САД-у 26. студенога 2014. У серији дјеца глумци, чији су...
 • Бетвумен (2019)

  четврток
  image
  Три години по исчезнувањето на готамскиот одметник Бетмен и милијардерот филантроп Брус Вејн, Кејт Кејн, братучетката на Брус, се обидува да ги совлада своите...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.