poster

Маријачи

Mariachis (2022)

Режисер: Hammudi Al-Rahmoun Font

рејтинг: 5.6/10

When Rosendo is diagnosed with Alzheimer’s, his wife and family – along with his estranged brother – form a mariachi band in hopes of delaying the effects...but ultimately uncover decades of deeply buried secrets.

Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.