рејтинг: 7.9/10

This 1984 miniseries chronicles the life of George Washington, the 1st President of the United States, from age 11 to age 51. Based on the biography by James Thomas Flexner.

Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.